Koszyk jest pusty

Wyszukiwarka


Wyszukiwanie Zaawansowane

Kategorie

Lista Firm

Alfabetycznie
A B C D E F G H
I J K L M N O
P Q R S T U V W X Y Z

Informacje
PROMOCJE KOSMETYKÓW
   - NUXE Promocja
   - La Roche-Posay Promocja
   - AVENE Promocja
   - KLORANE Promocja
   - SKINCEUTICALS Promocja
   - A DERMA Promocja
   - GALENIC Promocja
   - LIERAC Promocja
   - PHYTO Promocja
   - LIERAC Promocja II
   - RENE FURTERER Promocja
   - PHARMACERIS M Promocja
   - PHARMACERIS S Promocja
   - DietaLight PROMOCJA
   - A DERMA Promocja
   - Iwostin SOLECRIN PROMOCJA
Apteka kosmetyki
Data ważności VICHY NUXE LIERAC PHYTO NIVEA
Zezwolenie
KOSMETYKI MAKIJAŻ
   - Makijaż La Roche-Posay
   - Makijaż Vichy - Podkład
KOSMETYKI APTEKA
Apteka internetowa Słonik
NUTRIDRINKI
KOSMETYKI
   - OENOBIOL
   - INNEOV
   - DUCRAY
   - SANOFLORE
   - SkinCeuticals
   - RENE FURTERER
   - AVENE
   - VICHY
   - INSIDE
   - KLORANE
   - PAYOT
   - GALENIC
   - NUXE
   - PHARMACERIS
   - ZIAJA
   - A-DERMA
   - LIERAC
   - NATURELLE d'ARGAN
   - ALGOTHERM
   - LIERAC PRESCRIPTION
   - INNEOV DIET PARTNER
   - NATURELLE D'ARGAN
   - ELANCYL
   - Daylong
   - GREEN PHARMACY
ARTYKUŁY
   - Podstawowa temperatura ciała
   - Witaminy
   - Kwasy Omega-3 tran rybi
   - Łysienie i wypadanie włosów
   - Zęby - higiena i profilaktyka
   - Kupuj w legalnych aptekach internetowych
Dzień Darmowej Dostawy
1% podatku
Dieta Light Apteka
APTEKA PRODUKTY
   - Bańki chińskie
   - EYE Q
   - DietaLight Apteka
Bodymax
Moller's
Polityka plików cookies
Nutricia Bebilon
Palmer's


WSPÓLNE LOGO APTEK INTERNETOWYCH PL EU
KUPUJ W LEGALNYCH APTEKACH INTERNETOWYCH


WYSYŁKA już od 5,90zł - kliknij i sprawdź!

WYSYŁKA do EUROPY od 16.30zł - sprawdź!

WPŁATY NA POCZCIE = 0.00zł BEZ PROWIZJI!

Jak zabezpieczamy Państwa produkty?
 


SPRAWDŹ NAS
Zaufało nam już ponad
100 000 Klientów

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ! 
Jesteśmy w serwisach:

Sprawdź nasze komentarze na ALLEGRO
Sprawdź nasze komentarze na CENEO
Sprawdź nasze komentarze na NOKAUT.pl
Sprawdź nasze opinie na OPINEO!
 
Słuchamy naszych Klientów
Apteka internetowa
Słonik
wyróżniona przez Opineo.pl
certyfikatem!

PRODEN PLAQUEOFF Kamień na zębach - Usuwanie kamienia z zębów 60kaps

Postać
Dawka
Producent
Kapsułki 60 szt Vitalas
Cena brutto: Zapytaj o dostępność
 

PRODEN PLAQUEOFF Kamień na zębach - Usuwanie kamienia z zębów 60kaps


Proden PlaqueOff

Składnikiem aktywnym w ProDen PlaqueOff jest naturalna substancja roślinna otrzymywana z brunatnego glonu morskiego Ascophyllum nodosum (SW 1313). Glon ten jest powszechnie stosowany jako składnik przypraw w krajach południowej Europy, w Japonii i w Chinach.

Kapsułki połyka się w całości bez rozgryzania. Kiedy kapsułki rozpuszczają się w przewodzie pokarmowym, ich aktywne składniki  dostają się  do krwi, zmieniając skład śliny w taki sposób, że przyczynia się ona do rozpuszczania kamienia i może przeciwdziałać osadzaniu się na zębach bakterii. Powszechnie wiadomo, że składniki śliny mogą pomóc w usuwaniu bakterii odpowiedzialnych za przyrost płytki i kamienia nazębnego.

Stwierdzono, że brunatny glon morski Ascophyllum nodosum (SW 1313) może przeciwdziałać nawarstwianiu się płytki i kamienia nazębnego. Pilotażowe badania kliniczne, wykazały, że w wyniku stosowania brunatnego glonu morskiego Ascophyllum nodosum (SW 1313) osad na powierzchni zębów został zmniejszony nawet o 71-87%, natomiast kamień nazębny został usunięty całkowicie lub stał się łatwy do usunięcia.


Proden PlaqueOff jest produktem naturalnym, wspomagającym higienę jamy ustnej poprzez redukcję płytki nazębnej i kamienia na powierzchni zębów i jest  przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 13 lat


Sposób użycia:

Dorośli i dzieci powyżej 13 lat: 2 kapsułki dziennie. Kapsułki należy połykać w całości, bez rozgryzania, popijając płynem, najlepiej podczas posiłku.

Pilotażowe badania kliniczne wykazały, że efekty zaczynają być widoczne  po upływie 4 do 8 tygodni stosowania i polepszają się w miarę dalszego, regularnego przyjmowania ProDen PlaqueOff.

Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 13 lat, kobiet w ciąży i matek karmiących. Ze względu na zawartość jodu preparat  nie powinien być stosowany przez osoby  z chorobami tarczycy.


Informacje dodatkowe:

ProDen PlaqueOff jedynie wspomaga higienę jamy ustnej. Chcąc skutecznie walczyć z osadem i kamieniem nazębnym należy przede wszystkim pamiętać o codziennym myciu zębów (przynajmniej 2-3 razy dziennie, szczególnie po posiłkach) oraz o regularnych wizytach u dentysty.

ProDen PlaqueOff jest produktem całkowicie naturalnym. Nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, glutenu, soli i cukru.

Produkt wytwarzany w warunkach farmaceutycznych (GMP).

Patent UE: EP 1 328 285 B1

Kapsułki nie wywierają niekorzystnego wpływu na implanty i inne materiały użyte w leczeniu dentystycznym. Pomimo braku badań w tym zakresie istnieją przesłanki pozwalające przyjąć, że ProDen PlaqueOff hamuje przyrost kamienia i płytki również na tych elementach.

1 opakowanie - 60 kapsułek.


CZYM JEST PŁYTKA NAZĘBNA?

Płytka nazębna jest to cienki osad ściśle przylegający do powierzchni nie oczyszczonego zęba. Płytka nazębna powstaje pomiędzy kolejnymi szczotkowaniami i odkłada się przy brzegu dziąsłowym oraz na powierzchni zębów. Przyczyną tworzenia się płytki nazębnej  jest osadzanie się na zębach składników śliny i bakterii znajdujących się w jamie ustnej. Płytka powstaje szczególnie na stykających się ze sobą powierzchniach zębów, na granicy dziąseł, w bruzdach i zagłębieniach.


W nieusuwanej płytce czasem zwiększa się ilość bakterii niebezpiecznych dla zębów i dziąseł. Prowadzi to do niszczenia szkliwa zębów i powstawania próchnicy. Z upływem czasu, płytka  przekształca się w kamień nazębny, który jest dodatkowym zagrożeniem dla dziąseł. Pierwszym sygnałem  zapalenia dziąseł jest ich krwawienie  podczas czyszczenia zębów. Często proces zapalny przebiega całkowicie bezobjawowo aż do końcowego stadium choroby. Choroby dziąseł są jedną z głównych przyczyn wypadania zębów. Regularne badania dentystyczne oraz usuwanie płytki nazębnej i kamienia są ważne, również dla ogólnego zdrowia pacjenta. Nieleczone stany zapalne dziąseł mogą być źródłem zakażeń, które mogą torować drogę dla innych chorób, prowadzących czasami nawet do zawału serca.


BADANIA

Kilka lat temu szwedzki stomatolog Sune Wikner miał pacjenta, któremu regularnie usuwał kamień nazębny. Pacjent przeprowadził się do Hiszpanii, lecz leczył się nadal u swego szwedzkiego dentysty. Przy jego pierwszej wizycie po przeprowadzce Sune Wikner odkrył, że jego pacjent nie ma w ogóle kamienia. Sune Wikner, który jest także ekspertem w zakresie diety, wywnioskował, że musi istnieć jakiś składnik w pokarmie pacjenta, który zapobiega powstawaniu kamienia na jego zębach. Ostatecznie, w procesie eliminacji dokonał sensacyjnego odkrycia, że szczególna przyprawa zawarta w sałatkach, regularnie spożywanych przez jego hiszpańskiego pacjenta, jest właśnie tym składnikiem. Składnikiem tej przyprawy okazał się glon morski Ascophyllum nodosum (SW 1313). Po wielu testach i seriach badań Sune Wikner rozwinął przepis na  ten „środek", i tak narodził się ProDen PlaqueOff. Powyższe efekty prac Dr Wiknera zostały w niedługim czasie potwierdzone w kilku niezależnych badaniach naukowych.


WNIOSKI O PATENTY ZŁOŻONE W 110 KRAJACH

„W wyniku naszych badań i wysiłków opracowaliśmy i zgłosiliśmy wniosek o przyznanie patentu na kapsułki zapobiegające nawarstwianiu się płytki i kamienia nazębnego, bez których złogi te muszą być usuwane przez stomatologa lub pomoc dentystyczną" - tłumaczy Dr Wikner.

Redukowanie kamienia nazębnego za pomocą preparatu doustnego ProDen PlaqueOff

Bert Mattson i Sune Wikner 2001, Kiruna, Szwecja / streszczenie /


Wprowadzenie


Płytka nazębna jest konieczna w procesie formowania kamienia nazębnego i rozwoju próchnicy. Jakkolwiek nie u wszystkich dochodzi do rozwoju kamienia, prawdopodobnie z powodu działania mechanizmu ochronnego zawartego w śliniei (lub) ozębnej. Brak jest jednakże wystarczającej wiedzy na temat tego procesu. Na jego przebieg może mieć wpływ skład diety. Celem tego opracowania było zbadanie wpływu preparatu zawierającego glon morski SW 1313 na kamień i płytkę nazębną.


Materiał i metody

Glon SW 1313 stosowany w badaniu jest dostępny w sprzedaży w całej Europie od przeszło 30 lat. Zawiera dużą ilość składników odżywczych i może być uważany za suplement. Grupa badana składała się z 30 dorosłych pacjentów. Osoby te miały skłonność do odkładania się kamienia nazębnego oraz miały kamień w momencie rozpoczęcia badania. Wszyscy pacjenci otrzymali kapsułki preparatu zawierające 250 mg glonu SW 1313 i wyrazili zgodę na przyjmowanie 2 tabletek dziennie przez 2 miesiące. Stomatolog zarejestrował zmiany w zakresie kamienia oraz płytki nazębnej na zębach jakie zaszły po 2 miesiącach tego badania. W przypadkach gdy kamień nazębny nie został usunięty po 2 miesiącach podwyższono dawkę do 4 tabletek na kolejne 2 miesiące.


Wyniki

Badania wykazały jednoznacznie, iż kamień i płytka nazębna zostały szybko i znacząco zredukowane  na wszystkich badanych zębach. Efekt działania preparatu na kamień po 2 miesiącach był zróżnicowany. U 16 badanych pacjentów został on usunięty lub mocno zredukowany. U pozostałych 12 zarejestrowano jedynie niewielką redukcję lecz kamień stał się miękki i łatwy do usunięcia, nawet przez pacjenta. Tylko w 2 przypadkach zaobserwowano brak efektów. Zróżnicowany efekt może być następstwem różnego poziomu zmineralizowania zębów. Część pacjentów, którzy mimo przyjmowania preparatu nie pozbyli się kamienia nazębnego w ciągu 2 miesięcy badania zdecydowało  się przyjmować dawkę dwukrotnie wyższą przez kolejne 8 tygodni. Nasuwa się stąd wniosek, że efekt leczniczy jest skorelowany z dawką preparatu. W innych przypadkach stomatolog usunął kamień po zakończeniu badania a pacjenci zaczęli ponownie przyjmować preparat. Ponowne formowanie się kamienia nazębnego u tych osób nie występowało lub było znacznie mniej nasilone w porównaniu z poprzednimi latami. Preparat wywarł wyraźny wpływ na formowanie się płytki nazębnej. Przyjmowanie go przez 2-4 miesiące zredukowało płytkę o 71-87%. Różnica przed i po kuracji była widoczna na wszystkich badanych zębach.


Wnioski

Codzienne zażywanie glonu morskiego Algae  SW 1313 może skutecznie redukować tworzenie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego u dorosłych mających kamień, jak również chronić przed tworzeniem się nowego kamienia i płytki.


BIELENDA NEURO GLIKOL + VIT C Eksfoliujące neuromimetyczne serum odmładzające na noc 30ml
21.97 zł

Biotebal Rzęsy XXL 3ml seum pobudzające wzrost
47.54 zł

ZIAJA YEGO SENSITIVE Woda po goleniu na zacięcia i podrażnienia dla mężczyzny 200ml
7.04 zł


OPINIE KLIENTÓW
Nie dodano jeszcze opini
 
 


Logowanie
Login: Hasło:
Nie pamiętasz loginu lub hasła?
Rejestracja

Proszę, pomóż Emilce. Przekaż 1% podatku.

Kontakt
TELEFONY:
+48 81 828 80 92
(TP SA)
+48 602 611 303
+48 602 362 240
(T-Mobile)

FAX:
+48 81 828 80 92

E-MAIL:


Apteka Słonik
Karczmiska Drugie 300
24-310 Karczmiska

Lubię to!


Newsletter
Zapisz się na newsletter    

Zapytaj farmaceutę
Zapytaj farmaceutę

Promocje

L'Biotica maska dotleniająca + CO2 stymulacja syntezy kolagenu 23ml
14.74 zł


L'Biotica maska witaminowa C+E odmładza i witalizuje 23ml
14.74 zł


L'biotica EVOLET OIL na blizny rozstępy 30 ml
21.78 zł


BIOVAX BAMBUS OLEJ AVOCADO Szampon do włosów intensywnie regenerujący włosy suche zniszczone 400ml
22.98 zł


DUCRAY NEOPTIDE MEN Płyn przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn - przewlekłe wypadanie włosów 100ml
131.51 zł

Zobacz kosmetyki VICHY
Zobacz kosmetyki VICHY Homme
 Zobacz kosmetyki La Roche-Posay  Zobacz kosmetyki kolorowe La Roche-Posay
 Zobacz kosmetyki GALENIC  Zobacz kosmetyki AVENE
 Zobacz kosmetyki Galenic ELANCYL  Zobacz kosmetyki KLORANE
 Zobacz kosmetyki IWOSTIN
Emolium - pokaż kosmetyki Emolium
NUXE - Pokaż kosmetyki NUXE
Forte Pharma - pokaż produkty Forte Pharma
 Oenobiol - pokaż produkty Oenobiol
Bioderma - pokaż produkty Bioderma
Zobacz produkty INNEOV
Mustela - pokaż produkty Mustela 
Durex - pokaż produkty Durex
 Zobacz kosmetyki SCHOLL
 Zobacz kosmetyki PHARMACERIS
Zobacz kosmetyki A-DERMA
Zobacz OCEANIC kosmetyki
Zobacz kosmetyki SVR
Zobacz produkty BLAU FARMA (ATOPRA)
Zobacz kosmetyki DERMEDIC
Zobacz produkty PHARMENA

FARMONA - pokaż kosmetyki FARMONA
Zobacz EVELINE COSMETICS
BIELENDA Kosmetyki

 

   Realizacja veranet.pl
www.aptekaslonik.pl