Koszyk jest pusty

Wyszukiwarka


Wyszukiwanie Zaawansowane

Kategorie

Lista Firm

Alfabetycznie
A B C D E F G H
I J K L M N O
P Q R S T U V W X Y Z

Informacje
PROMOCJE KOSMETYKÓW
   - NUXE Promocja
   - La Roche-Posay Promocja
   - AVENE Promocja
   - KLORANE Promocja
   - SKINCEUTICALS Promocja
   - A DERMA Promocja
   - GALENIC Promocja
   - LIERAC Promocja
   - PHYTO Promocja
   - LIERAC Promocja II
   - RENE FURTERER Promocja
   - PHARMACERIS M Promocja
   - PHARMACERIS S Promocja
   - DietaLight PROMOCJA
   - A DERMA Promocja
   - Iwostin SOLECRIN PROMOCJA
Apteka kosmetyki
Data ważności VICHY NUXE LIERAC PHYTO NIVEA
Zezwolenie
KOSMETYKI MAKIJAŻ
   - Makijaż La Roche-Posay
   - Makijaż Vichy - Podkład
KOSMETYKI APTEKA
Apteka internetowa Słonik
NUTRIDRINKI
KOSMETYKI
   - OENOBIOL
   - INNEOV
   - DUCRAY
   - SANOFLORE
   - SkinCeuticals
   - RENE FURTERER
   - AVENE
   - VICHY
   - INSIDE
   - KLORANE
   - PAYOT
   - GALENIC
   - NUXE
   - PHARMACERIS
   - ZIAJA
   - A-DERMA
   - LIERAC
   - NATURELLE d'ARGAN
   - ALGOTHERM
   - LIERAC PRESCRIPTION
   - INNEOV DIET PARTNER
   - NATURELLE D'ARGAN
   - ELANCYL
   - Daylong
   - GREEN PHARMACY
ARTYKUŁY
   - Podstawowa temperatura ciała
   - Witaminy
   - Kwasy Omega-3 tran rybi
   - Łysienie i wypadanie włosów
   - Zęby - higiena i profilaktyka
   - Kupuj w legalnych aptekach internetowych
Dzień Darmowej Dostawy
1% podatku
Dieta Light Apteka
APTEKA PRODUKTY
   - Bańki chińskie
   - EYE Q
   - DietaLight Apteka
Bodymax
Moller's
Polityka plików cookies
Nutricia Bebilon
Palmer's


WSPÓLNE LOGO APTEK INTERNETOWYCH PL EU
KUPUJ W LEGALNYCH APTEKACH INTERNETOWYCH


WYSYŁKA już od 5,90zł - kliknij i sprawdź!

WYSYŁKA do EUROPY od 16.30zł - sprawdź!

WPŁATY NA POCZCIE = 0.00zł BEZ PROWIZJI!

Jak zabezpieczamy Państwa produkty?
 


SPRAWDŹ NAS
Zaufało nam już ponad
100 000 Klientów

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ! 
Jesteśmy w serwisach:

Sprawdź nasze komentarze na ALLEGRO
Sprawdź nasze komentarze na CENEO
Sprawdź nasze komentarze na NOKAUT.pl
Sprawdź nasze opinie na OPINEO!
 
Słuchamy naszych Klientów
Apteka internetowa
Słonik
wyróżniona przez Opineo.pl
certyfikatem!

Melatonina Lek-Am 5mg tabletki melatonina 5mg tabletki na sen 30tabletek

Postać
Dawka
Producent
Tabletki 30 szt Lekam
Cena brutto: 26.95 zł
ilość szt.
 

 

Melatonina 5mg - melatonina 5mg tabletki na sen 30tabletek

Melatoninum
Środek uzupełniający terapię.

Skład: melatonina 5mg w postaci tabletek.
Opis działania:
melatonina jest hormonem produkowanym przez komórki szyszynki znajdującej się w centralnym systemie nerwowym. Hormon ten normuje sen i bierze udział w regulacji zegara biologicznego.
Wskazania do stosowania: wspomagająco w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych, zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych, zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. w związku z pracą zmianową.
Przeciwwskazania: okres ciąży i karmienia, nadwrażliwość na składnik/ składniki preparatu. Nie stosować po spożyciu alkoholu.
Zalecane środki ostrożności: nie należy stosować preparatu w schorzeniach wątroby. Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Po zażyciu preparatu nie należy prowadzić samochodu i wykonywać czynności wymagających koncentracji.
Oddziaływania z innymi lekami (interakcje): dotychczas nie obserwowano interakcji.
Dawkowanie i sposób podawania:
W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: 2 dni przed planowanym wylotem na wschód, około godz. 19.00, dawka 3,0- 5,0 mg i kontynuować przez 4 dni po przylocie na miejsce tę samą dawkę przed snem. Przy lotach na zachód dawka 3,0- 5,0 mg przed snem przez 4 dni po przylocie na miejsce.
W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: dawka 1,0- 5,0 mg około godziny 21.00-22.00.
W zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. w związku z pracą zmianową: dawka 1,0- 5,0 mg dziennie przed snem.

Uwaga: skutki działania leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie dwóch tygodni zażywania melatoniny.


Działania niepożądane:

w rzadkich przypadkach, w trakcie terapii mogą wystąpić bóle głowy, senność, uczucie dezorientacji; może też dojść do obniżenia temperatury ciała.


Jeśli masz problemy ze snem, źle śpisz - zastosuj melatoninę. Występuje ona naturalnie w Twoim organizmie. Odpowiada za prawidłowy naturalny sen. Uzupełnij jej braki a zyskasz zdrowy sen.


MELATONINA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Melatonina zapewnia zdrowy sen.
Melatonina występuje naturalnie w organizmie człowieka. Reguluje rytm dnia i nocy. Właściwa ilość melatoniny zapewnia prawidłowy sen. Spadek poziomu melatoniny występuje u osób po czterdziestym roku życia i może być przyczyną pogorszenia snu. Dlatego naturalne jest uzupełnianie niedoborów melatoniny przez osoby cierpiące na zaburzenia snu.

Melatonina usuwa problemy ze snem.
Melatonina przyśpiesza zasypianie i zmniejsza liczbę nocnych wybudzeń. Wydłuża całkowity czas trwania snu oraz poprawia jego jakość. Dzięki naturalnemu działaniu daje głęboki, zdrowy sen.

Melatonina zapewnia rześkość po przebudzeniu.
Po przebudzeniu osoba, która zastosowała melatoninę czuje się wypoczęta i odprężona. Melatonina nie powoduje zmęczenia porannego. Nie zaburza sprawności psychofizycznej.

Melatonina jest lekiem bezpiecznym.
Melatonia działa w sposób naturalny. Jej działanie nasenne zostało sprawdzone w licznych działaniach klinicznych. Potwierdziły one, że jest ona skuteczna i można ją bezpiecznie stosować. Melatonina nie uzależnia i nie ma żadnych istotnych działań ubocznych. Dlatego w aptekach jest dostępna bez recepty.

Melatoninę można bezpiecznie łączyć z innymi lekami.

Zastosowanie melatoniny pomaga odstawić benzodiazepiny.
U większości osób nadużywających benzodiazepin zastosowanie melatoniny pozwala zrezygnować z ich stosowania lub zmniejszyć dawki tych leków. Nawet u 78% pacjentów. Na początku należy dodatkowo przyjmować melatoninę. Następnie zaś stopniowo zmniejszać dawki benzodiazepin.

Melatonina działa szybko - już po około tygodniu zażywania.
Melatonina działa po pewnym czasie systematycznego stosowania, ponieważ muszą powstać na nowo receptory ją przyjmujące. Dalsze systematyczne przyjmowanie melatoniny w sposób ciągły, powoduje utrzymanie się jej wysokiego poziomu. Daje to trwałą poprawę parametrów snu w czasie całego okresu stosowania leku.

Melatonina ma szeroki zakres działania.
Melatonina jest również stosowana w zaburzeniach snu wywołanych zmianą stref czasowych, przy podróżach na długich dystansach. Jest skuteczna w zaburzeniach snu wywołanych pracą zmianową. Melatonina usuwa wolne rodniki - szkodliwe dla organizmu cząsteczki, będące przyczyną wielu groźnych chorób.

"Wieczorne przyjmowanie Melatoniny nie wywołuje upośledzenia sprawności następnego dnia po jej zażyciu"


Melatonina - krótka charakterystyka.

Melatonina jest zupełnie inna niż pozostałe leki nasenne.
Tak naprawdę nie jest w pełnym tego słowa znaczeniu lekiem nasennym, tylko zapewnia naturalny sen. Ten naturalny sen wynikający ze stosowania melatoniny jest zupełnie inny niż sen wywołany stosowaniem benzodiazepin (klasyczne leki nasenne wydawane na receptę). Melatonina nie wywołuje zupełnie żadnego uzależnienia. Patrząc jednak z innej strony, efekty działania melatoniny nie są zauważalne natychmiast. To nie jest takie samo uczucie jak pod zastosowaniu klasycznego leku nasennego. Zaraz po zastosowaniu melatoniny można zasnąć, gdyż ułatwia ona zaśnięcie, ale można również nie kłaść się spać, jeśli się tego nie chce. Po zastosowaniu klasycznego leku nasennego jest bardzo trudno nie spać, nawet jeśli się tego jeszcze nie chce. Mówiąc inaczej po zastosowaniu klasycznego leku nasennego traci się pamięć, człowiek nie wie co się z nim dzieje. Po pewnym czasie od zastosowania tabletki nie pamięta się niczego.

Melatonina właściwie jest sygnałem do spania, a nie substancją nasenną.

Dlatego też bardzo ważne jest, aby wiedzieć kiedy można ją stosować. Melatonina jest bardzo skuteczna w zaburzeniach snu wynikających z zaburzonego rytmu snu i czuwania, np. podczas lotów samolotem na długich dystansach, w zespole opóźnionej fazy snu, kiedy to kładziemy się spać bardzo późno i następnie długo śpimy.

W przypadku bezsenności jest to problem niedoborów melatoniny.

W przypadku kiedy u danej osoby nie występują niedobory melatoniny, to lepiej nie należy jej stosować. W przypadku osób, które mają odpowiednio wysoki poziom własnej melatoniny w organizmie, zastosowanie melatoniny w tabletkach nie poprawi ich stanu. Ich problemy ze snem nie są związane z niedoborami melatoniny, lecz wynikają z innych przyczyn, które powinny być leczone. Musimy wówczas leczyć przyczyny, a nie objawy, jakimi mogą być właśnie zaburzenia snu. Powinno się stosować wtedy zupełnie inne leki, leczące schorzenie początkowe. Dlatego też część osób może być czasami rozczarowana i zawiedziona, ponieważ oczekują oni, że melatonina zadziała jak klasyczny lek nasenny. A melatonina to nie jest klasyczny lek nasenny i działa zupełnie inaczej.

Melatonina jest czymś zupełnie innym niż zwykłe leki nasenne. I jest lekiem bardzo skutecznym.

Jest obecnie oczywiste, że melatonina to ważny, być może najważniejszy sygnał "otwierający wrota snu". Rola melatoniny we wpływaniu na wystąpienie u człowieka podatności na sen i "otwieraniu wrót snu" została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych. Można obrazowo powiedzieć, że "wrota snu" u człowieka są otwarte bardziej lub mniej szeroko, zależnie od tego czy melatoniny w organizmie człowieka jest więcej, czy mniej. Starsze osoby, które mają niski poziom własnej melatoniny w organizmie, jeżeli zastosują melatoninę w tabletkach, wspomniane "wrota snu" otworzą szerzej i łatwiej będzie im zasnąć. To jest związane z fizjologiczną rolą melatoniny w organizmie człowieka.

Co się dzieje jeśli osoba stosuje melatoninę w tabletkach?

Po zastosowaniu 3 mg melatoniny w tabletkach jej poziom w organizmie wzrasta do poziomu 3 lub 4 razy przewyższającego naturalne stężenie. Jeśli się ją zastosuje przed snem, wówczas taki jej poziom wpływa na mechanizmy termoregulacyjne, przyczynia się do obniżenia ciepłoty ciała. Taki jest mechanizm działania melatoniny w ponad 70% przypadków. Szczególnie jest to widoczne w przypadku osób pracujących zmianowo. Kiedy wracają one rano do domu i chcą zasnąć mają problemy, ponieważ rankiem ciepłota ciała wzrasta, co utrudnia zapadnięcie w sen.

BIELENDA NEURO GLIKOL + VIT C Eksfoliujące neuromimetyczne serum odmładzające na noc 30ml
21.97 zł

Biotebal Rzęsy XXL 3ml seum pobudzające wzrost
47.54 zł

ZIAJA YEGO SENSITIVE Woda po goleniu na zacięcia i podrażnienia dla mężczyzny 200ml
7.04 zł


OPINIE KLIENTÓW
Nie dodano jeszcze opini
 
 


Logowanie
Login: Hasło:
Nie pamiętasz loginu lub hasła?
Rejestracja

Proszę, pomóż Emilce. Przekaż 1% podatku.

Kontakt
TELEFONY:
+48 81 828 80 92
(TP SA)
+48 602 611 303
+48 602 362 240
(T-Mobile)

FAX:
+48 81 828 80 92

E-MAIL:


Apteka Słonik
Karczmiska Drugie 300
24-310 Karczmiska

Lubię to!


Newsletter
Zapisz się na newsletter    

Zapytaj farmaceutę
Zapytaj farmaceutę

Promocje

L'Biotica maska dotleniająca + CO2 stymulacja syntezy kolagenu 23ml
14.74 zł


L'Biotica maska witaminowa C+E odmładza i witalizuje 23ml
14.74 zł


L'biotica EVOLET OIL na blizny rozstępy 30 ml
21.78 zł


BIOVAX BAMBUS OLEJ AVOCADO Szampon do włosów intensywnie regenerujący włosy suche zniszczone 400ml
22.98 zł


DUCRAY NEOPTIDE MEN Płyn przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn - przewlekłe wypadanie włosów 100ml
131.51 zł

Zobacz kosmetyki VICHY
Zobacz kosmetyki VICHY Homme
 Zobacz kosmetyki La Roche-Posay  Zobacz kosmetyki kolorowe La Roche-Posay
 Zobacz kosmetyki GALENIC  Zobacz kosmetyki AVENE
 Zobacz kosmetyki Galenic ELANCYL  Zobacz kosmetyki KLORANE
 Zobacz kosmetyki IWOSTIN
Emolium - pokaż kosmetyki Emolium
NUXE - Pokaż kosmetyki NUXE
Forte Pharma - pokaż produkty Forte Pharma
 Oenobiol - pokaż produkty Oenobiol
Bioderma - pokaż produkty Bioderma
Zobacz produkty INNEOV
Mustela - pokaż produkty Mustela 
Durex - pokaż produkty Durex
 Zobacz kosmetyki SCHOLL
 Zobacz kosmetyki PHARMACERIS
Zobacz kosmetyki A-DERMA
Zobacz OCEANIC kosmetyki
Zobacz kosmetyki SVR
Zobacz produkty BLAU FARMA (ATOPRA)
Zobacz kosmetyki DERMEDIC
Zobacz produkty PHARMENA

FARMONA - pokaż kosmetyki FARMONA
Zobacz EVELINE COSMETICS
BIELENDA Kosmetyki

 

   Realizacja veranet.pl
www.aptekaslonik.pl